FreeM – nowy operator z darmowym Internetem

Autor: Profesor Kategoria: Internet  18 listopada 2010 14:00 

Na polskim rynku telekomunikacyjnym debiutuje nowa usługa telefonii komórkowej FreeM, która pozwoli bezpłatnie korzystać z popularnych serwisów społecznościowych, komunikatorów i portali w zamian za obejrzenie reklam w komórce. Sieć działa na infrastrukturze Polkomtela, operatora sieci Plus.

Firma Inmobile, właściciel wirtualnego operatora komórkowego CP Telecom, wprowadza na polski rynek nowy brand telefonii komórkowej – FreeM. Od niedzieli (21 listopada 2010 roku) zaoferuje usługę bezpłatnego korzystania z popularnych serwisów społecznościowych, komunikatorów i wybranych portali internetowych w zamian za emisję pełnoekranowych reklam na telefonie użytkowników.

Abonenci FreeM będą mogli bezpłatnie korzystać z serwisów takich, jak Facebook, Foursquare, Twitter, Wikipedia, komunikatorów GaduGadu, FB-czat, Windows Live Messenger i Google Talk (za pośrednictwem platformy i aplikacji Nimbuzz) oraz innych wybranych portali internetowych w wersjach mobilnych. Darmowe korzystanie z Internetu nie jest warunkowane minimalnymi doładowaniami i działa również przy zerowym stanie konta.

Użytkownik FreeM, po obejrzeniu reklamy, uzyska możliwość darmowego korzystania z wybranych serwisów internetowych, równoważnego transferowi danych wielkości 0,5 MB, co odpowiada np. 30 odsłonom mobilnej wersji Facebooka. Komunikacja tekstowa przez komunikatory obsługiwane przez Nimbuzz nie będzie limitowana. Usługa będzie dostępna na dowolnych telefonach wyposażonych w przeglądarkę internetową i możliwość transferu danych.

Pozostałe standardowe usługi, jak rozmowy telefoniczne, SMS-y oraz przeglądanie innych stron internetowych niż wymienione wcześniej, podlegać będą opłatom w systemie doładowań (prepaid) zgodnie z tabelą opłat (poniżej). Opłaty ustalone są na poziomie innych ofert prepaid i wynoszą 28 groszy za minutę rozmowy oraz 14 groszy za SMS.

FreeM to pionierskie rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na mobilny dostęp do sieci społecznościowych. Usługa jest kierowana do młodych ludzi, dla których barierą są opłaty za dostęp do mobilnego Internetu. Przekaz, który trafi do abonentów w trakcie korzystania z usługi zapewni im dodatkowo możliwość skorzystania z aktualnych promocji i limitowanych ofert, co w rezultacie obniży ich wydatki – mówi Tomasz Właszczuk, Prezes Inmobile.

Oferta FreeM skierowana jest do młodzieży w wieku 15 – 25 lat, dla której najczęstszą formą komunikacji są komunikatory i serwisy społecznościowe. Użytkownikami nowej usługi mogą zostać osoby posiadające konto na portalu Facebook, które dołączą do grona znajomych FreeM. Limitowane, darmowe karty SIM, w początkowym okresie oferowane będą ekskluzywnie dla fanów w Warszawie, w formule szeroko zakrojonych testów. Karty będzie można odebrać za pośrednictwem paczkomatów, w kinie Atlantic, centrum handlowym Blue City oraz przez kuriera InPost.

Wybór nowego lub przeniesienie dotychczasowego numeru komórkowego odbywać się będzie za pośrednictwem strony Internetowej FreeM. Doładowania konta można dokonać w systemie eCard za pośrednictwem strony internetowej lub kupując kartę doładowującą Mova w sieci sklepów Carrefour.

Wirtualna telefonia FreeM bazuje na infrastrukturze firmy Polkomtel, operatora sieci Plus i jest dostępna na całym obszarze Polski.

Żródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (668 of 978 articles)