Play: Szybszy Internet, ale bez TV

Autor: Profesor Kategoria: Internet  22 stycznia 2011 22:09 

Z internetowych usług (abonament i „na kartę”) w sieci Play korzysta łącznie 600 tys. klientów. Prezes czwartego operatora komórkowego zapowiada przyspieszenie Internetu, ale nie zaoferuje telewizji.

Obecnie internetowa usługa Play Online jest ograniczona do 1 Mb/s prędkości. Jest szansa, że w tym roku Internet Play może przyspieszyć, bo Play chce postawić na rozwój szerokopasmowego Internetu w technologii HSPA+.

Na razie jednak operator nie planuje wprowadzenia komercyjnego LTE. – Wierzymy w LTE w dłuższym terminie, ale na razie rynek nie dojrzał do wprowadzenia tej technologii – mówi w wywiadzie dla Pulsu biznesu Jorgen Bang-Jensen, szef P4

Czwarty gracz komórkowego rynku nie planuje także oferować usług telewizyjnych. – Telewizja to nie nasza bajka – przyznaje szef Play. Przypomnijmy, że stworzenie platformy telewizyjnej zapowiada Polska Telefonia Cyfrowa (siec Era), rozmowy dotyczące telewizji rozpoczął z Polsatem Polkomtel (sieć Plus), a Grupa TP nawiązała już współpracę z telewizją „n”.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (596 of 978 articles)