UKE: Powszechny światłowód, łatwiejsza zmiana operatora

Autor: Profesor Kategoria: Internet  9 maja 2011 13:10 

Na razie nie wiadomo czy Anna Streżyńska zostania wybrana na kolejną kadencję prezesa UKE. Jeśli tak się stanie, regulator chce doprowadzić światłowody do polskich domów oraz usprawnić proces zmiany operatora.

W tym miesiącu kończy się kadencja Anny Streżyńskiej na stanowisku prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Szefowa UKE, która w ciągu pięciu lat znacznie zmieniła rynek telekomunikacyjny w Polsce chciałaby pozostać na stanowisku, jednak pod warunkiem dobrej współpracy z rządem.

W kolejnej kadencji Streżyńska chciałaby doprowadzić światłowód do każdego domu. ma w tym pomóc megaustawa telekomunikacyjna. – Ustawa przewiduje, że deweloper czy inny dysponent budynku ma obowiązek wpuścić do budynku każdego chętnego operatora. (…) Teraz potrzebne jest jeszcze rozporządzenie ministra infrastruktury, który wprost napisze, że kabel doprowadzany do mieszkań to musi być światłowód. To ważne, bo właśnie rozpoczęliśmy z TP negocjacje w celu podpisania kolejnego porozumienia – mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Anna Streżyńska.

Szefowa UKE chce także usprawnić proces zmiany operatora telekomunikacyjnego, by Polacy w tym procesie odczuwali coraz mniej przeszkód. – Chcemy, by klient nie dostrzegł momentu przełączenia, a znakiem, że skutecznie zmienił operatora, była tylko faktura z innym logo. Niedopuszczalne są sytuacje, gdy klient wpada w ową „czarną dziurę” i przez dwa tygodnie żaden operator się nim nie interesuje: ani go nie przyłącza do swojej sieci, ani go nie oddaje do dotychczasowego operatora. Mamy pięć-dziesięć takich skarg dziennie! – mówi Gazecie Wyborczej Anna Streżyńska.

Źródło: media2.pl


Tagi: ,Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (516 of 978 articles)