Nowe routery Linksys Smart Wi-Fi

Autor: Profesor Kategoria: Sprzęt  13 kwietnia 2012 12:11 

Cisco przedstawia nową linię routerów Linksys Smart Wi-Fi. Urządzenia te to pierwszy krok do inteligentnych domów przyszłości. Trzy nowe routery Linksys Smart Wi-Fi wyróżnia działanie z prędkością do 900 Mb/s.Routery współdziałają z oprogramowaniem następnej generacji, Cisco Connect Cloud. Dzięki niemu można łatwo połączyć się z siecią domową z dowolnego miejsca na świecie. Daje to nowe możliwości, m.in. zdalnie ustawimy klimatyzację, podłączymy się do domowego monitoringu, będziemy mogli zarządzać energią elektryczną.

- Trudno dziś wyobrazić sobie pracę czy rozrywkę bez Internetu. Od sieci oczekujemy niezawodności. Szukamy aplikacji, które elastycznie dostosują się do naszych potrzeb – mówi Kornel Czerwiński, dyrektor ds. sprzedaży produktów Linksys by Cisco w Polsce. – Routery Linksys Smart Wi-Fi umożliwią działanie oprogramowaniu, które dostarczy użytkownikom zupełnie nowych rozwiązań. Będzie to przełom w dziedzinach takich jak zarządzanie domem, rozrywka i bezpieczeństwo – dodaje.

W ciągu najbliższych trzech lat liczba urządzeń działających w sieci wzrośnie do 15 mld.
Dla porównania, w roku 2010 było ich 7 mld. To wielkie wyzwanie dla routerów, które będą musiały sprostać coraz wyższym wymaganiom stawianym przez użytkowników. Routery Linksys Smart Wi-Fi serii EA (EA4500, EA3500 i EA2700) będą stanowić trzon i centrum zarządzania multimedialnymi urządzeniami i aplikacjami w nowoczesnych domach. Dzięki nim nie tylko będziemy łączyć się z chmurą sieciową, sprawnie prześlemy dane, łatwo zamówimy materiały wideo na żądanie, zagramy w gry w sieci, dodamy nowe urządzanie jak drukarki, czy przenośne dyski.

Cisco Connect to popularne oprogramowanie, które umożliwia zarządzanie ustawieniami sieci oraz łatwą obsługę routerów Linksys serii E i X. Już w czerwcu dostępny będzie w nowej wersji, czyli Cisco Connect Cloud (chmura sieciowa). Oprogramowanie dedykowane jest urządzeniom serii EA. Umożliwi dostęp do zasobów sieci domowych z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko to za pomocą zwykłej przeglądarki. Po zalogowaniu się na stronie Cisco Connect Cloud użytkownicy będą mogli dodawać do sieci nowe urządzenia, zezwalać gościom na dostęp do Internetu, ustawiać system kontroli rodzicielskiej. W najbliższym czasie Cisco wprowadzi kolejne aplikacje, dedykowane konkretnym urządzeniom działającym w sieciach domowych.

Cisco nawiązało współpracę z kilkudziesięcioma wiodącymi producentami sprzętu (m.in. Whirlpool), a także z firmami opracowującymi aplikacje oraz dostawcami usług. Wszyscy oni widzą przyszłość w sieciach domowych jako nowy obszar dla innowacyjnych rozwiązań. Z naszymi partnerami dzielimy wspólną wizję prostego w obsłudze, inteligentnego domu, zintegrowanego w ramach jednej sieci.

Następna generacja routerów domowych Smart Wi-Fi firmy Cisco wraz z inteligentnymi aplikacjami pozwoli konsumentom łatwo kontrolować swoje urządzenia, zarówno w domu jak i poza nim - mówi Warwick Stirling, Dyrektor Globalny ds. Energii i Zrównoważonego Rozwoju w firmie Whirlpool.

Seria routerów Linksys EA będzie dostępna w maju 2012 r. w sklepach wybranych dystrybutorów oraz w e-sklepie Linksys by Cisco.

Nowe oprogramowanie Cisco Connect Cloud będzie bezpłatne. Cisco planuje udostępnić je w czerwcu. Aplikacje oraz rozwiązania partnerskie, wykorzystujące domową platformę sieciową Cisco, dostępne będą od czerwca.

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Sprzęt (85 of 87 articles)
Huawei