Bez gwarancji szybkości internetu w nowym prawie

Autor: Profesor Kategoria: Internet  27 maja 2012 20:23 

Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego, nad która pracuje polski rząd, nie wprowadzi oczekiwanej przez internautów gwarancji szybkości internetu – podaje Gazeta Wyborcza. Pojawią się jednak inne ważne zapisy.

Gazeta Wyborcza dotarła do szczegółów nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, która wprowadza kilka rozwiązań mających ułatwić życie konsumentom oraz przedsiębiorstwom. Niestety w nowelizacji nie znajdzie się, oczekiwany przez wielu klientów, obowiązek określania przez dostawców internetu minimalnej gwarantowanej prędkości łącza. Przypomnijmy, że podczas prac nad nowelizacją proponowano, by operatorzy mieli obowiązek oferowania internetu o prędkości nie niższej niż 90 proc. szybkości gwarantowanej.

Wśród najważniejszych zapisów warto wymienić m.in. obowiązek oferowania jasno zdefiniowanych pakietów transmisji danych, by klienci nie płacili wysokich rachunków za łączenie się z internetem w komórce. Dodatkowo operator będzie musiał ostrzec klienta, gdy limit ściągniętych danych będzie zbliżał się do końca.

Innym rozwiązaniem będzie zrównanie elektronicznej formy umowy z papierową. Uporządkowana będzie także kwestia „nagrywanych rozmów” podczas kontaktu z operatorem, by ułatwić rozwiązanie ewentualnych sporów na linii klient – operator. Nowelizacja wprowadzi także skuteczniejszą walkę ze spamerami, którzy m.in. będą ścigani z urzędu. Nowością będzie także zgoda na tzw. cookies.

Nowe przepisy pod obrady rządu mają trafić jeszcze w czerwcu 2012 roku.

Źródło: media2.pl
Jeden komentarz to "Bez gwarancji szybkości internetu w nowym prawie"

  1. pawel pisze:

    usługa,którą mi zaoferowano 6 mg można włożyc miedzy bajki nie dotrzymoja umowy czest sie wyłacza predkosc max to 3.7 a płace za 6 jak minie umowa napewno zrezygnuje i wzzystkich zniechecam do zawierania z tym operatorem zawiereania umow pozdrawiam


More in Internet (315 of 978 articles)
lte