Nowy modem do internetu LTE w Plusie i Cyfrowym Polsacie

Autor: Profesor Kategoria: Sprzęt  28 maja 2012 11:41 

Firma ZTE zaprezentowała nowy modem MF821 do na nawiązywania połączeń internetowych z wykorzystaniem innowacyjnej technologii LTE. Urządzenie będzie dostępne w sieci Plus i w Cyfrowym Polsacie.

Nowy modem MF821 oprócz wykorzystania tradycyjnych pasm przesyłu danych, takich jak sieć GSM i UMTS, współpracuje także z nowoczesną technologią LTE, zapewniając szybki transfer. Urządzenie pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 100 Mb/s (download) i do 50 Mb/s (upload). Modem ZTE współpracuje z większością wiodącego oprogramowania komputerowego – zarówno z nowymi wersjami Windows oraz MAC OS, a w Cyfrowym Polsacie również z Linuxem. Żeby uzyskać dostęp do Internetu, wystarczy włożyć kartę SIM i podłączyć urządzenie do komputera. Urządzenie korzysta z technologii plug and play, więc proces instalacji sterowników nie wymaga ingerencji użytkownika.

Specjalna aplikacja dołączona do zestawu instalacyjnego pozwala na wysyłanie wiadomości SMS z wykorzystaniem książki telefonicznej. MF821 posiada ponadto slot na kartę SD, co umożliwia użycie go w charakterze przenośnego magazynu pamięci o pojemności do 32GB. Niewielkie rozmiary 87.3mm x 29.5mm x 14mm pozwalają na łatwe i wygodne przenoszenie urządzenia.

Urządzenie będzie dostępne w ofercie operatora sieci Plus oraz wkrótce w Cyfrowym Polsacie.

Źródło: media2.pl

 

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Sprzęt (81 of 87 articles)
zyxel