200 tys. użytkowników Netia Spotów. Jakie nowości?

Autor: Profesor Kategoria: Sprzęt  8 czerwca 2012 10:02 

W ciągu roku od wprowadzenia do oferty routera Netia Spot, z tego urządzenia korzysta już 200 tys. użytkowników sieci Netia. W tym roku w ofercie ma pojawić się m.in. Netia Spot obsługujący VDSL2.

Netia Spot to bezprzewodowy router, który umożliwia klientom korzystanie z internetu w szybkim standardzie „n” (do 300 Mb/s), a także bezprzewodowe współdzielenie plików oraz łączenie w sieć domowych urządzeń cyfrowych. Dzięki Netia Spotowi operator ułatwił uruchomienie internetu – urządzenie wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i gniazdka sieciowego, odczekać kilka chwil i korzystać z usług. Nie trzeba przechodzić żadnych procesów autoryzacji, czy wpisywać dodatkowych danych.

Wciągu roku specjaliści Netii udoskonali Netia Spot o kolejne możliwości, m.in. automatyczna współpraca z Netia Playerem, w tym wsparcie płatnej, cyfrowej telewizji (IPTV), obsługa sieci FON, drukarki sieciowej USB oraz zdalny dostęp do plików.

7 czerwca minie dokładnie rok od wprowadzenia przez Netię na rynek urządzenia (a właściwie rozwiązania) o nazwie Netia Spot. od tego czasu Netia Spot trafił do prawie 200 tysięcy polskich domów i firm

– informuje Karol Wieczorek z biura prasowego Netii.

Przedstawiciele Netii zapowiadają także, że w ciągu kilku najbliższych tygodni pojawi się kolejna wersja firmware, która zapewni obsługę nowych modemów Mobilnego Internetu oraz miganie diody na czerwono, w przypadku braku synchronizacji dla usług xDSL.

Spodziewamy się, że ta (z pozoru mała zmiana) jeszcze bardziej usprawni obsługę zgłoszeń, szczególnie w przypadku usług na sieci TP w technologii BSA. W związku z dynamicznym rozwojem (modernizacją) sieci VDSL2 pracujemy intensywnie nad wprowadzeniem na rynek Netia Spota w wersji, obsługującej VDSL2. Wraz z przejęciem Dialogu, który usługi dostępowe w technologii ADSL świadczy w Annex B (nasza sieć działa w Annex A). Oba urządzenia (Netia Spot w wersji VDSL2 oraz Annex B) powinny być dostępne jeszcze w tym roku

– zapewnia Karol Wieczorek z Netii.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Sprzęt (78 of 87 articles)
ztelogo