Router WD z dyskiem twardym 1TB

Autor: Profesor Kategoria: Sprzęt  1 sierpnia 2012 09:01 

Na rynku dostępny jest router Western Digital My Net N900 Central, który oprócz zestawu funkcji sieciowych, oferuje dysk wewnętrzny o pojemności 1 TB. Urządzenie przeznaczone jest dla użytkowników domowych i małych firm.

My Net N900 Central jest routerem dwuzakresowym, umożliwiającym jednoczesną transmisję na częstotliwościach 2,4 GHz oraz 5 GHz o przepustowości do 450 Mb/s na jednym paśmie. Zalety takiego rozwiązania to lepszy zasięg i duża elastyczność podczas tworzenia sieci bezprzewodowej. Użytkownik może wykorzystać częstotliwość 2,4 GHz do obsługi prostych czynności, np. przeglądania stron internetowych, zaś pasmo 5 GHz do strumieniowania mediów. Obsługę multimediów ułatwia też technologia FasTrack Plus, analizująca przychodzący ruch sieciowy. Router rozpoznaje zainicjowaną w sieci transmisję filmów wideo, gier bądź rozmów wideo i automatycznie podwyższa priorytet dla tego typu usług.

My Net N900 Central posiada 4 porty Gigabit Ethernet, do których można podłączyć konsole do gier bądź odtwarzacze multimediów. Port USB służy do podłączenia dysków twardych My Book
i My Passport, drukarek czy skanerów. Współpraca z wymienionym dyskami pozwala stworzyć chmurę internetową w sieci domowej. Dostęp do danych przechowywanych w prywatnej chmurze można uzyskać z każdego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do Internetu.

Router obsługuje najnowszy protokół internetowy IPv6, oferuje funkcje przekierowywania portów, kontrolę rodzicielską oraz firewall. Urządzenie wspiera wszystkie istniejące standardy szyfrowania w sieciach bezprzewodowych oraz funkcję filtrowania adresów MAC.

Router został wyposażony w dysk o pojemności 1 TB, przeznaczony do bezprzewodowego tworzenia kopii zapasowych ze wszystkich komputerów pracujących w sieci.

Cena My Net N900 Central w sklepie Agito.pl wynosi 1089 zł.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Sprzęt (75 of 87 articles)
planet