D-Link: Nowe routery Gigabit N300 i N600

Autor: Profesor Kategoria: Sprzęt  8 sierpnia 2012 07:50 

Nowe routery Gigabit N300 i N600 dzięki usługom dostępnym w prywatnej chmurze mydlink umożliwiają konfigurowanie, zarządzanie i współużytkowanie plików poprzez urządzenia z systemem iOS lub Android.

Firma D-Link wprowadza dwa modele bezprzewodowych routerów N300 Gigabit (DIR-636L) i N600 Gigabit (DIR-826L) umożliwiających przesyłanie danych z szybkością odpowiednio 300 Mb/s i 600 Mb/s. Oba urządzenia dają dostęp do usług chmury mydlink, pozwalający na proste zarządzanie i konfigurację za pomocą smartfona i tabletu. Ponadto, wyposażone są w zintegrowaną funkcję SharePort Mobile, która umożliwia współużytkowanie plików i multimediów zapisanych na urządzeniu pamięci masowej USB podłączonym do routera. Nowe routery D-Link umożliwiają użytkownikom monitorowanie sieci i sterowanie nią z dowolnego miejsca, przy użyciu najlepszej na rynku platformy mydlink Cloud Services.

Wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej USB do nowego routera D-Link, aby utworzyć wspólną przestrzeń, umożliwiającą współużytkowanie plików z rodziną i znajomymi. Do portu USB routera można dodatkowo podłączyć także napęd dysku twardego USB, co pozwoli strumieniowo przesyłać filmy i muzykę. Z kolei aplikacja SharePort Mobile dla urządzeń przenośnych z systemami iOS i Android pozwala tworzyć kopie zapasowe zdjęć i filmów zapisanych w pamięci urządzenia. Istnieje także możliwość zarządzania wspólną przestrzenią pamięci masowej i sterowania dostępem do napędu USB: można np. dzielić się utworami muzycznymi z użytkownikami sieci, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności plików osobistych. Routery z obsługą chmury i technologią SharePort Mobile mogą służyć jako domowe serwery multimedialne, które pozwalają strumieniowo przesyłać multimedia zapisane w pamięci masowej USB do dowolnego odtwarzacza zgodnego ze standardem DLNA, na przykład D-Link Boxee Box.

Nowe routery od D-Link pozwalają na utworzenie szybkiej sieci bezprzewodowej umożliwiającej udostępnianie szerokopasmowego połączenia z Internetem urządzeniom w całym domu. Technologia Wireless N rozszerza zasięg, pozwala zredukować martwe punkty sieci oraz zachowuje kompatybilność z wcześniejszymi standardami sieci bezprzewodowych. Wbudowany w router wzmacniacz zwiększa moc sygnału, zaś zintegrowana, inteligentna technologia anten pozwala wysyłać wiele strumieni danych. Umożliwia to dostarczanie usług bezprzewodowych do każdego miejsca w domu lub biurze. Dwupasmowy router N600 Gigabit wykorzystuje częstotliwość 5 GHz, aby uniknąć zakłóceń powodowanych przez telefony bezprzewodowe i kuchenki mikrofalowe. Pasmo 5 GHz jest używane wspólnie z pasmem 2,4 GHz, co pozwala zapewnić dwukrotnie większą przepustowość niż rozwiązania stosujące pojedyncze pasmo. Jest to znakomite rozwiązanie do strumieniowego przesyłania treści, korzystania z gier online lub realizowania telefonicznych połączeń internetowych.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Sprzęt (74 of 87 articles)
wd