Internet Cyfrowego Polsatu w całej Polsce. Umowa z Plusem

Autor: Profesor Kategoria: Internet  10 sierpnia 2012 08:15 

Cyfrowy Polsat podpisał ze spółką Polkomtel, operatorem sieci Plus, list intencyjny, na mocy którego rozpoczął świadczenie usługi dostępu do Internetu w sieciach radiowych 3G i 2G operatora na częstotliwościach 2100 MHz i 900 MHz w technologiach HSPA i EDGE/GPRS.

Umowa Cyfrowego Polsatu z komórkową siecią Plus oznacza istotny wzrost zasięgu szerokopasmowego Internetu Cyfrowego Polsatu, z którego mogą teraz korzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci platformy.

Dzięki nawiązanej współpracy nasi klienci zyskali ogólnopolski zasięg usługi internetowej. To dla nas kolejny krok w realizacji strategii zmierzającej do spopularyzowania Internetu mobilnego i uczynienia z tej usługi drugiej nogi biznesowej firmy. Wraz z rozwojem w obszarze infrastruktury, mamy możliwość oferowania abonentom nowych usług i dotarcia do klientów w całej Polsce – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu

W wyniku współpracy z Polkomtelem nastąpił wzrost populacji w zasięgu Internetu HSPA/HSPA+ Cyfrowego Polsatu do blisko 85%. Do najszybszego Internetu LTE ma obecnie dostęp 28% Polaków. Zupełnie nową opcją zarówno dla obecnych, jaki i nowych klientów Internetu Cyfrowego Polsatu jest możliwość korzystania z sieci 2G w technologii EDGE/GPRS na częstotliwości 900 MHz, która posiada ogólnopolski zasięg.

Wszystkie nowe karty SIM Cyfrowego Polsatu zostały dostosowane do pracy w sieciach Mobylandu i Polkomtela. Karty SIM obecnych klientów są sukcesywnie aktualizowane, tak aby umożliwiły użytkownikom korzystanie z kolejnych technologii i częstotliwości, czyli z szerszego zasięgu Internetu. Klienci mogą sprawdzić status swojej karty w internetowym bądź telefonicznym Centrum Obsługi Klienta Cyfrowego Polsatu.

W zależności od swojej lokalizacji i zasięgu danej sieci, użytkownik będzie łączył się z poszczególnymi technologiami w następującej kolejności: LTE/HSPA+/HSPA/EDGE/GPRS. Modemy proponowane przez Cyfrowy Polsat obsługują nowe dla klientów platformy technologie oraz częstotliwości. Klient ma do wyboru 6 pakietów danych od 1 GB do 25 GB w abonamencie od 14,90 zł do 119,90 zł, nowoczesne modemy i routery od 1 zł oraz tablet Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE. W ramach oferty łączonej, abonenci telewizji, którzy zdecydują się na zakup Internetu Cyfrowego Polsatu otrzymają dodatkowe gigabajty na Internet – nawet do 5 GB miesięcznie.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (264 of 978 articles)
uke