Nowy modem ADSL ZXV10 W300 w T-Mobile

Autor: Profesor Kategoria: Internet, Sprzęt  21 sierpnia 2012 09:02 

ZTE wprowadza na rynek modem ADSL z funkcją routera ZXV10 W300, który w oparciu o infrastrukturę TP, zapewnia dostęp do Internetu na terenach, gdzie nie ma kablówki. Urządzenie dostępne jest u operatora sieci T-Mobile w ofercie za złotówkę.

Urządzenie ZTE ZXV10 W300 to kompilacja funkcjonalności klasycznego modemu ADSL oraz routera sieci bezprzewodowej. Modem podłączany jest przewodowo do gniazdka telefonicznego, za to komputery w utworzonej na bazie routera sieci lokalnej korzystają z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Ponadto model ZXV10 W300 ma wbudowane cztery porty LAN służące do kablowego podłączenia urządzeń, na przykład komputerów stacjonarnych. Za sprawą splitera, czyli rozdzielacza sygnału, można jednocześnie korzystać z linii telefonicznej i połączenia internetowego, co stanowi wygodne dla użytkowników rozwiązanie. W zestawie znajduje się kabel sieciowy oraz kable telefoniczne, dzięki czemu można swobodnie zbudować domową lub biurową sieć internetową z dostępem dla wielu urządzeń, takich jak notebooki, stacjonarne komputery czy tablety.

Router ZTE zapewnia własną zaporę typu firewall, która skutecznie chroni przed nieautoryzowanymi próbami dostępu do sieci. Urządzenie korzysta z protokołu 802.11b/g/n, co oznacza, że w zależności od wybranego pakietu można uzyskać szybkość połączenia nawet do 20 Mbps. Na uwagę zasługuje również intuicyjny, graficzny interfejs, którego konfiguracja, nawet mniej obeznanym z nowinkami technologicznymi użytkownikom, nie zajmie dużo czasu. Do wyboru mamy tryb uproszczony, który opiera się na optymalnych ustawieniach oraz zaawansowany, umożliwiający na przykład dynamiczne przydzielanie adresów IP.

Urządzenie ZXV10 W300 zapewnia stabilne połączenie z siecią, niski pobór energii, a jedną z jego właściwości jest to, że obudowa nie nagrzewa się nadmiernie. Router dostępny jest u operatora sieci T-Mobile w ofercie za złotówkę.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet, Sprzęt (291 of 1022 articles)
wifi