D-Link DAP-1320 Extender WLAN

Autor: Profesor Kategoria: Sprzęt  28 stycznia 2013 22:22 

D-Link rozszerza możliwości sieci WLAN. Nowy punkt dostępowy z funkcją repeatera DAP-1320 wzmacnia sygnał punktów dostępowych i routerów, rozszerzając tym samym zasięg sieci bezprzewodowych o częstotliwości 2,4 GHz.

D-Link DAP-1320

D-Link DAP-1320

Punkt dostępowy DAP-1320 to niewielkie urządzenie, które wymaga jedynie podłączenia do zasilania oraz połączenia z istniejącym routerem lub punktem dostępowym za pomocą funkcji WPS (ang. Wi-Fi Protected Setup). Do jego uruchomienia wystarczy naciśnięcie jednego przycisku — nie ma potrzeby czasochłonnego i skomplikowanego konfigurowania urządzenia. Model DAP-1320 może rozsyłać identyfikator SSID istniejącej sieci WLAN lub generować własny, nowy identyfikator SSID. Ta funkcja jest szczególnie użyteczna w przypadku smartfonów i tabletów firmy Apple, które wybierają najsilniejszy dostępny sygnał sieci WLAN.

Urządzenie przypomina wyglądem zasilacz sieciowy. Eliminuje to konieczność prowadzenia kabli i pozwala podłączyć punkt dostępowy w dowolnym miejscu, gdzie dostępne jest gniazdko sieciowe. Ze względu na to, że urządzenie waży jedynie 69 g i ma długość zaledwie 5 cm, nie blokuje ono dostępu do sąsiadujących gniazdek. Ponieważ punkt dostępowy DAP-1320 nie wymaga konfiguracji, jest gotowy do użycia w przeciągu kilku sekund. Dzięki dwóm antenom wewnętrznym prezentowane urządzenie rozszerzające zasięg sieci bezprzewodowych obsługuje zarówno standard 802.11n (szybkość maksymalna: 300 Mb/s), jak i 802.11 b/g.

Wtórnik rozszerzający zasięg sieci bezprzewodowych N300 DAP-1320 jest już dostępny u dystrybutorów D-Link – ABC Data, ACTION, Veracomp i Tech Data. Jego cena wynosi ok. 200 złotych. Okres gwarancji to 24 miesiące.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Sprzęt (55 of 87 articles)
d-link