Netia walczy ze spamem – zablokuje port 25

Autor: Profesor Kategoria: Internet  15 lutego 2013 13:42 

Netia, największy alternatywny operator telefonii stacjonarnej, zaostrza walkę ze spamem. Operator, podobnie jak Orange i Dialog, zdecydował o blokadzie portu 25. Uwaga! Mogą pojawić się problemy z wysłaniem poczty e-mail.

Sieć Netia poinformowała, że od 12 marca 2013 roku rozpoczyna blokowanie portu 25 na publicznych, dynamicznych adresach IP. Podobne ruchy wykonuje wielu dostawców usług internetowych, co ma przyczynić się do zmniejszenia ilość dystrybuowanego spamu oraz złośliwego oprogramowania. Co zmiana oznacza dla klientów?

W związku z blokadą portu 25 wszystkich Klientów Netii, którzy wysyłają e-maile przy wykorzystaniu programów pocztowych zainstalowanych na komputerach prosimy o zmianę w ustawieniach poczty wychodzącej ww. portu na port 587 lub 465 (dla połączeń szyfrowanych SSL). Pozwoli to swobodnie wysyłać e-maile. Jednocześnie sugerujemy sprawdzenie ustawień programów typu firewall. Nie ma konieczności wprowadzania żadnych zmian, jeżeli do wysyłania wiadomości pocztowych wykorzystywana jest przeglądarka internetowa – wyjaśnia Karol Wieczorek z biura prasowego sieci Netia

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (176 of 978 articles)
cpplus