D-Link wprowadziła nowoczesny router z technologią SmartBeam

Autor: Profesor Kategoria: Internet, Sprzęt  28 lutego 2013 23:13 

Firma D-Link wprowadziła na rynek nowoczesny dwuzakresowy router z technologią SmartBeam (DIR-845L). Router N600 z dostępem do usług chmury mydlink Cloud pracuje w dwóch zakresach 2.4GHz i 5GHz.

DIR-845L

DIR-845L

Nowy router umożliwia jednoczesną pracę w dwóch zakresach oraz udostępnia usługi chmury mydlink. Te istotne funkcje umożliwiają klientom, którzy korzystają z aplikacji wymagających dużej przepustowości i bezproblemowe strumieniowe przesyłanie danych. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą również korzystać z osobistej chmury i monitorować sieć domową z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

Zastosowana w routerze technologia SmartBeam gwarantuje dobry zasięg sieci bezprzewodowej. Dzięki zastosowaniu sześciu wbudowanych anten, które umożliwiają dynamiczną zmianę mocy sygnału. To sprawia, że z routera można swobodnie korzystać w pomieszczeniach niedostępnych dla innych urządzeń bezprzewodowych, znajdujących się na najwyższych piętrach budynków lub na ich zapleczach.

Gigabitowy router N600 ze wsparciem dla usług w chmurze mydlink wykorzystuje technologię dwuzakresową, dzięki czemu klienci otrzymują dwie sieci bezprzewodowe (pracujące w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz) w jednym urządzeniu. Oznacza to, że mogą sprawdzać pocztę elektroniczną lub przeglądać strony internetowe przy użyciu pasma 2,4 GHz, a jednocześnie w nieprzerwany sposób strumieniowo przesyłać treści HD (np. dane wideo) za pomocą rzadziej wykorzystywanego pasma 5 GHz.

Usługi chmury mydlink umożliwiają zdalne zarządzanie sieciami domowymi. Alerty wysyłane pocztą elektroniczną informują o próbach nawiązywania połączenia przez nowe lub niepożądane urządzenia. Dodatkowo, rodzice mogą korzystać z darmowej aplikacji mydlink, aby w czasie rzeczywistym monitorować serwisy internetowe odwiedzane przez dzieci — niezależnie od lokalizacji i godziny.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet, Sprzęt (197 of 1022 articles)
cyfrowypolsat