D-Link: Sieć z gniazdka elektrycznego

Autor: Profesor Kategoria: Internet  18 kwietnia 2013 22:49 

D-Link rozszerzyła swoją ofertę domowych rozwiązań sieciowych o serię PowerLine AV500. Nowe produkty umożliwiają jednoczesne strumieniowe przesyłanie danych wideo, korzystanie z gier w sieci czy przeglądanie stron internetowych z poziomu wielu urządzeń umieszczonych w dowolnym miejscu w domu.

DHP-329AV

DHP-329AV

Seria PowerLine AV500 rozszerza zasięg sieci domowej o gniazdka elektryczne, dzięki czemu można doprowadzić sieć do miejsc, w których dotychczas połączenia były ograniczone lub nawet niemożliwe. Nowa gama produktów D-Link udostępnia bardzo wydajną, stabilną i bezpieczną sieć przewodową lub bezprzewodową dostępną w całym budynku.

W domu, niemal w każdym pomieszczeniu, używa się urządzeń z dostępem do sieci – zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Może być to laptop, drukarka, konsola do gier, odtwarzacz multimedialny, a nawet lodówka z dostępem do sieci. Możliwości sieci nie są jednolite w całym budynku ze względu na tzw. martwe strefy. Jednak można je wyeliminować instalując niewymagające konfiguracji produkty z serii AV500. Spełniają one wszystkie oczekiwania konsumentów – nie tylko są ekonomiczne, ale gwarantują także znakomitą wydajność – mówi Maciej Mikułowski, Business Development Manager w firmie D-Link Polska

Wszystkie produkty z oferty PowerLine AV500 obsługują funkcję QoS (Quality of Service) stosowaną przy strumieniowym przesyłaniu danych IPTV i HDTV. Maksymalna szybkość transmisji 500 Mb/s oraz 23-procentowe zwiększenie zasięgu (w porównaniu ze standardowymi urządzeniami PowerLine) oznacza większą wydajność. To umożliwia szybki dostęp do treści przesyłanych z poziomu wielu urządzeń jednocześnie, umieszczonych nawet w najdalszych zakątkach domu. Dzięki prostemu systemowi podłączania urządzenie można bardzo łatwo zainstalować. Natomiast tryb oszczędzania energii pozwoli w wyraźnym stopniu zmniejszyć zużycie prądu.

Adapter PowerLine AV500 charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, dzięki czemu nie blokuje dostępu do sąsiadujących gniazd elektrycznych i nadaje się do zastosowania w miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Modele dwuportowe to idealne rozwiązania w sytuacjach, kiedy liczba urządzeń sieciowych w domu zwiększa się, a do dyspozycji mamy ograniczoną liczbę gniazd sieciowych. Natomiast punkt dostępowy Wireless N umożliwia utworzenie sieci bezprzewodowej w miejscach, w których było to dotychczas niemożliwe.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (154 of 978 articles)
orange