D-Link DWR-921 – Nowoczesny Router 4G LTE

Autor: Profesor Kategoria: Internet, Sprzęt  26 kwietnia 2013 22:30 

D-Link wprowadza na rynek DWR-921, router umożliwiający korzystanie z połączenia LTE wielu osobom jednocześnie. DWR-921 może służyć jako opcja zapasowa dla użytkowników domowych i małych firm nie dysponujących wydajnym łączem stacjonarnym.

DWR-921

DWR-921

DWR-921 zaprojektowano tak, aby zapewniać nieprzerwane połączenie z internetem. Obsługa zarówno sieci LTE 4G jak i 3G umożliwia automatyczne przełączanie na sieć 3G w sytuacji, kiedy słabnie sygnał sieci LTE 4G. Natomiast opcja połączenia Auto Backup gwarantuje połączenia z internetem nawet w sytuacji, gdy łącze stałe ulegnie awarii. Router 4G LTE umożliwia pobieranie danych z maksymalną prędkością do 100 Mb/s oraz ich przesyłanie z maksymalną prędkością do 50 Mb/s. Dzięki temu można przeglądać strony WWW i jednocześnie strumieniowo przesyłać muzykę oraz filmy bez konieczności buforowania. DWR-921 można prosto skonfigurować do pracy ze wszystkimi rozwiązaniami udostępnianymi przez operatorów sieci komórkowych 4G. Wystarczy umieścić w gnieździe kartę SIM 4G i w kreatorze konfiguracji wybrać operatora sieci komórkowej. Wbudowane technologie sieciowe Wireless N i Ethernet umożliwiają nawiązywanie połączeń z internetem i współdzielenie ich przez wiele urządzeń, dzięki czemu nie ma konieczności rejestrowania ich u operatora.

Zastosowanie podwójnej zapory sieciowej (SPI i NAT) oraz szyfrowanie sieci bezprzewodowej przy użyciu WPA/WPA2 zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed dostępem nieuprawnionych osób. Dzięki temu z DWR-921 można korzystać w firmach, gdzie wymagane jest zachowanie poufności przesyłanych danych. Możliwość wprowadzenia połączeń 4G jako alternatywy dla usług stacjonarnych lub rozwiązania awaryjnego to dla niewielkich przedsiębiorstw gwarancja stałego dostępu do internetu. Urządzenie DWR-921 można też zainstalować w autobusach, pociągach lub na łodziach i sprawdzać pocztę elektroniczną lub prowadzić rozmowy sieciowe podczas podróży.

LTE (Long-Term Evolution) jest standardem komunikacji bezprzewodowej służącym do szybkiej transmisji danych na potrzeby telefonów komórkowych i terminali.

Produkt jest już dostępny w sprzedaży detalicznej w Polsce. Sugerowana cena detaliczna: 850 zł brutto

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet, Sprzęt (177 of 1022 articles)
d-link