Plus testuje darmowy internet w smartfonie za reklamy

Autor: Profesor Kategoria: Internet  9 sierpnia 2013 10:08 

Komórkowa sieć Plus testuje nową usługę – darmowy internet w smartfonach z systemem Android w Plusie. By korzystać z darmowej transmisji danych wystarczy obejrzeć reklamy. Obecnie z usługi korzystają, w ramach pilotażu, wybrani posiadacze smartfonów.

Od sierpnia wybrana do pilotażu grupa klientów Plusa, po zainstalowaniu na swoim smartfonie aplikacji „Surfplus” i zgodzie na wyświetlanie reklam, będzie mogła korzystać z darmowego dostępu do internetu. Aplikację można pobrać z Google Play lub ze strony podanej w treści SMS-a, którego otrzyma pilotażowa grupa użytkowników sieci Plus posiadających odpowiednie modele telefonów.

W trakcie korzystania z transmisji danych, po przekroczeniu określonego progu użycia lub po pewnym okresie, na ekranie telefonu będzie się pojawiała reklama. Po odczekaniu kilku sekund i kliknięciu na wyświetlający się przycisk „pomiń”, użytkownik będzie mógł dalej korzystać z internetu. Reklamy będą pojawiać się również w trakcie wejścia do internetu przy pomocy aplikacji bez użycia przeglądarki. Ikonka „Surfplus” pojawiająca się w lewym górnym rogu ekranu, będzie sygnalizowała włączenie internetu płatnego bądź darmowego.

W każdej chwili użytkownik ma możliwość powrotu do standardowego APN-u przy pomocy aplikacji lub samodzielnie zmieniając ustawienia. Reklamy przestaną się wówczas pojawiać, a do rachunku zostaną dopisane standardowe koszty internetu.

Informacje na temat sposobu działania usługi oraz o tym, jak ją aktywować, znajdują się na stronie www.surfplus.pl

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (124 of 978 articles)
orange