Kompaktowy modem USB LTE od D-Link

Autor: Profesor Kategoria: Internet, Sprzęt  5 kwietnia 2015 21:49 

D-Link zaprezentował DWM-221 – przenośny modem USB pracujący w technologii LTE. Urządzenie opracowano z myślą o użytkownikach wymagających szybkich połączeń z Internetem.

DWM-221

DWM-221

Nowy model D-Linka to kompaktowe urządzenie zaprojektowane z myślą o korzystaniu w każdych warunkach – w restauracjach, na spotkaniach w hotelu bądź podczas jazdy pociągiem lub samochodem. Charakteryzuje się małymi opóźnieniami przy łączeniu się z Internetem oraz stabilnym połączeniem podczas korzystania w podróży.

D-Link DWM-221 umożliwia uzyskanie transferu do 100 Mb/s przy pobieraniu plików oraz do 50 Mb/s przy ich wysyłaniu. Oprócz połączeń w technologii LTE, modem obsługuje transmisję danych w starszych standardach m.in. HSPA+, GPRS i EDGE.

Urządzenie posiada także gniazdo microSD, z możliwością użycia karty pamięci o pojemności do 32 GB. Umożliwia to przechowywanie wszystkich ważnych plików i korzystnie z nich bez dodatkowych czytników lub kabli. Z urządzenia można korzystać prawie natychmiast po podłączeniu, po automatycznej instalacji sterowników bez potrzeby posiadania napędu CD. Dodatkowo wbudowany menedżer połączeń pozwala wysyłać i odbierać SMS-y bez dodatkowego oprogramowania.

Modem USB LTE DWM-221 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie 349zł. Urządzenie jest objęte 2-letnią gwarancją producenta.

Źródło: media2.pl


Tagi: , ,Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet, Sprzęt (4 of 1022 articles)
ztelogo