Mobilny Internet goni stacjonarny – 80 Mb/s

Autor: Profesor Kategoria: Internet  8 lipca 2010 14:35 

Operatorzy telefonii komórkowej pracują nad wprowadzaniem nowych technologii mobilnego dostępu do Internetu. Firmy telekomunikacyjne szykują się do komercyjnego startu Internetu powyżej 80 Mb/s.

Komórkowe sieci Plus i Era od kilku miesięcy stopniowo wprowadzają na rynek technologię HSPA+, która pozwala na korzystanie z mobilnego Internetu o prędkości do 21 Mb/s. O krok dalej planuje pójść sieć Orange oraz światowi operatorzy.

– W czwartym kwartale w Krakowie zamierzamy uruchomić sieć o szybkości 42 Mb/s, a na świecie przygotowuje się komercyjne sieci o prędkości 84 Mb/s. Z punktu widzenia użytkownika są to już szybkości wystarczające do sprawnego poruszania się po internecie mobilnym – mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Piotr Muszyński, wiceprezes TP.

Jak zauważa Muszyński technologia LTE nie jest w tej chwili niezbędna, ale pomarańczowy operator jest zainteresowany udziałem w przetargu UKE na odpowiednie częstotliwości. Technologia LTE komercyjnie w Polsce ma być dostępna 2013-2014 lat.

Źródło: media2.pl

Jeden komentarz to "Mobilny Internet goni stacjonarny – 80 Mb/s"

  1. Korina pisze:

    42Mb/s ? Internet mobilny chyba niedługo przegoni net stacjonarny. Widać ,że dostawcy bardzo prężnie się rozwijają. Ciekawa jestem co znaczy, że Orange poszedł jeszcze dalej? Z tego co czytałam to chyba jako jedyni wprowadzili cdma, co jest szczególnie przydatne w pakiecie biznesowym, więc pod względem zasięgu zdecydowanie przodują.


More in Internet (827 of 978 articles)