iPlus przyspiesza do 42 Mb/s

Autor: Profesor Kategoria: Internet  8 lipca 2010 14:37 

Plus zakończył we Wrocławiu testy technologii HSPA+ pozwalającej na uzyskanie prędkości transmisji danych do 42 Mb/s. Tak szybkie przepływności są dostępne obecnie na prawie 30 stacjach o największym ruchu transmisji danych w stolicy Dolnego Śląska.

Dzięki szybszej transmisji danych użytkownicy sieci będą mieli zapewniony swobodny dostęp do superszybkiej mobilnej sieci szerokopasmowej oraz najnowszych i najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych. Zwiększenie prędkości i skrócenie czasu odpowiedzi w sieci (tzw. ping-ów) umożliwia ponadto korzystanie w ruchu z aplikacji internetowych takich jak gry online oraz wideo HD.

W zakończonych w czerwcu testach uzyskano prędkość pobierania danych z sieci nawet do 41,4 Mb/s. Technologia HSPA+ 42 Mb/s zwiększa pojemność sieci, czasy pobierania danych skracają się dwukrotnie, a sieć została skonfigurowana do obsługiwania dwa razy większej liczby użytkowników w stosunku do parametrów osiąganych przed rozpoczęciem testów.

Wprowadzanie przez operatora sieci Plus technologii HSPA+ 42 Mb/s jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na mobilny internet szerokopasmowy. Choć technologia na sieci pilotażowej we Wrocławiu jest już dostępna komercyjne, to użytkownicy będą mogli z niej w pełni korzystać dopiero po pojawieniu się modemów HSPA+ 42 Mb/s, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Obecnie w zasięgu mobilnego internetu iPlus znajduje się ponad 99 proc, populacji naszego kraju. Z mobilnego dostępu do internetu w sieci Plus z prędkością do 7,2 Mb/s mogą korzystać mieszkańcy ponad 1,8 tys. miejscowości na terenach gmin zamieszkanych przez blisko 60 proc ludności Polski. Z kolei HSPA+ w standrdzie 21 Mb/s dostępna jest w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, Toruniu, Bytomiu, Elblągu, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Kwidzynie, Policach, Sosnowcu, Tychach oraz Władysławowie.

Dostawcą sprzętu HSPA+ 42 Mb/s jest firma Ericsson.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (826 of 978 articles)