1,1 mln użytkowników Internetu w Erze

Autor: Profesor Kategoria: Internet  5 sierpnia 2010 13:19 

Sieć Era poinformowała, że z jej internetowych usług korzysta ponad milion użytkowników. Operator nie zdradza jednak jaką część z tej liczby stanowią klienci abonamentowi. Operator zapowiada także modernizację sieci 3G w Warszawie.

Obecnie z usługi Blueconnect korzysta już ponad 1,1 mln klientów – twierdzi komórkowa sieć Era. Operator nie ujawnia jaką cześć bazy stanowią klienci abonamentowi , ale prawdopodobnie jest to mniej niż połowa użytkowników.

Dużym zainteresowaniem użytkowników cieszą się również wprowadzone niedawno do oferty PTC usługi Internet non-stop i blueconnect max. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy z nowych ofert skorzystało już ponad 100 000 użytkowników.

Z Internetu sieci Era w technologii HSDPA można korzystać w 680 miejscowościach, obejmujących swoim zasięgiem ponad 60 proc. populacji Polski. Natomiast HSPA+ z przepływnościami do 21 Mb/s dostępne jest w 39 miastach Polski. PTC prowadzi również projekt modernizacji sieci radiowej, w ramach którego dotychczas wymieniono już 1079 stacji bazowych GSM oraz 673 obsługujących 3G.

Dodatkowo, w drugim kwartale rozpoczęta została modernizacja sieci trzeciej generacji w Warszawie. Do końca roku planowana jest wymiana urządzeń w 530 stacjach 3G. Pozwoli to na dostęp do sieci w technologii HSPA+, a w przyszłości również w LTE. Do końca roku PTC planuje budowę drugiego etapu szkieletowej sieci światłowodowej pozwalającej na zwiększenie przepustowości transmisji danych.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (786 of 978 articles)