Era przyśpieszy mobilny Internet do 42 Mb/s

Autor: Profesor Kategoria: Internet  11 sierpnia 2010 10:28 

Polscy operatorzy telefonii komórkowej prześcigają się w oferowaniu coraz szybszego dostępu do mobilnego Internetu. Użytkownicy sieci Era w stolicy mogą spodziewać się podkręcenia prędkości nawet do ponad 40 Mb/s.

W ostatnim kwartale 2009 roku lub w pierwszym kwartale 2010 roku komórkowa sieć Era planuje wprowadzić na terenie Warszawy mobilny Internet w technologii pozwalającej osiągnąć prędkość nawet do 42 Mb/s – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Dodatkowo Polska Telefonia Cyfrowa zapowiada, że wkrótce w Warszawie prędkość internetu do 21 Mb/s będzie dla użytkowników Ery standardem

Przypomnijmy, że w Internetu sieci Era w technologii HSDPA (do 7,2 Mb/s) można korzystać w 680 miejscowościach, obejmujących swoim zasięgiem ponad 60 proc. populacji Polski. Natomiast HSPA+ z przepływnościami do 21 Mb/s dostępne jest w 39 miastach Polski. PTC prowadzi również projekt modernizacji sieci radiowej, w ramach którego dotychczas wymieniono już 1079 stacji bazowych GSM oraz 673 obsługujących 3G.

Era nie będzie pierwszym operatorem, który wprowadzi przesył danych do 42 Mb/s. Od lipca Internet w tej technologii na terenie Dolnego Śląska oferuje komórkowa sieć Plus, jednak trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni modem. Także Orange w czwartym kwartale w Krakowie zamierza uruchomić sieć o szybkości 42 Mb/s.

Źródło: media2.pl

Komentowanie nie jest możliwe.


More in Internet (777 of 978 articles)